O hodowli

W Pogoni za Szczęściem –
Hodowla psów rasowych FCI.

Nasza młoda hodowla psów rasy Border Collie i Owczarka Australijskiego. Nasze psy są pięknie utrzymane, dobrze wychowane i mają wspaniałe instynkty pasterskie.

Nasze Border Collie to piękne psy o długiej sierści i wyrazistych oczach. Są energiczne i łatwo się uczą, a także lubią pracować z ludźmi. Owczarki Australijskie są równie imponujące, z piękną, jedwabistą sierścią i inteligentnymi oczami. Mają silne instynkty pasterskie, lubią biegać i bawić się z ludźmi.

W naszej hodowli psy mają świetne warunki. Mają dużo miejsca na bieganie i ćwiczenia, a ich dieta jest zróżnicowana i dobrze zbilansowana. Dbamy o ich zdrowie i wychowanie, a także o ich umiejętności pasterskie.

W naszej hodowli każdy pies jest traktowany jak członek rodziny, a to przyczynia się do ich wspaniałego charakteru i relacji z ludźmi. Są to psy, które uwielbiają spędzać czas z ludźmi i są wspaniałymi towarzyszami.

Nasz hodowla „W Pogoni za Szczęściem FCI” Border Collie i Owczarka Australijskiego, to wspaniałe miejsce dla tych wspaniałych ras psów. Mamy wielkie serce i pasję do hodowli, co widać w naszej pracy. Nasz wkład w rozwój tych ras psów jest bardzo cenny i doceniany.

Nasze psy

Border Collie

 

Badania: H919 (hiplaxity1), H421 (hiplaxity2), H811, H787(TNS), H721 (NCL), H367 (IGS), H673 (DM), H705 (CEA), H746, H629, MDR1, H849 (PLL), H644-cystynuria, H388, Goniodysgenesis and glucoma, HD-A, ED-O.

Margo o maści czarno-białej, to bardzo opiekuńcza suczka rasy Border Collie, jest niesamowicie czuła w stosunku do dzieci, bardzo zwinnie łapie piłki, jej potomstwo ma zadatek na różne rodzaju przeszkody i frisbee. Dziedziczą te umiejętności po swoim ojcu, który amatorsko łapie frisbee
i trenuje agility.

Nasz piękny miot to: 5 samców i 3 suczki (red merle, blue merle, czekoladowo-białe, czarno-białe).

Balbina – sunia ur.23.05.2020 r. Umaszczenie czekoladowo-białe. Bardzo skoczna i ruchliwa, uwielbia zabawy z dziećmi i piłką. Jej ojcem jest BEST FRIEND RES POLONIAE FCI, a matką CLEO BURSZTYNOWY GRYF FCI.

Pieski socjalizowane, przebywające dużo z dziećmi.

Owczarki Australijskie – typ amerykański – Australian Shepherd

TORADORA PARADISE ur. 09.04.2019 r., red merle tricolor – sunia pochodząca z Ukrainy, to wspaniała ruchliwa i zwinna dziewczyna, która uwielbia aktywność fizyczną oraz umysłową.

CLEO  ur.11.12.2020r., sunia Red tri HD,,A ED,,O badania genetyczne MDR1+/+
Ojciec: Jasinsky Prince Yagger
Matka: Toradora Paradise
Sunia o spokojnym charakterze. Oceny na wystawach doskonałe.

ADONIS Hollywood Creed ur.20.11.2020r., import Rosja, pies Red tri
HD,,A ED,,O
Badania genetyczne MDR1 +/+
Pies bardzo mądry, szybko się uczy. Na wystawach oceny doskonałe lokata 1, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior, REPRODUKTOR.
Champion Polski 2023 // Champion Rumuni 2023 // Grand Champion 2023

BEID Sky Totem  Owczarek Australijski

Pies bardzo mądry, szybko się uczy.

Na wystawach oceny doskonałe lokata 1, REPRODUKTOR.
Junior Champion of Serbia // Junior Champion of Romania // Open:  Champion of Poland

HD A |ED 0 | OCD 0/O | Certyfikat oczu N/N | Certyfikat DNA | CEA – N/CEA | PRA – N/N | NCL – N/N | PCR – N/N | Mdr1 +/- | HSF4 N/N

NAEMI Fortunately Las Vegas ( Luna ) ur.04.08.2023r.  Owczarek Australijski

Suczka jest bardzo mądra i szybko się uczy.

 

XXV Jubileuszowa Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Katowice

Owczarek Australijski ( typ amerykański) Adonis Hollywood Creed – II miejsce – medal srebrny

Jestem dumna z mojego Adusia…🥰

X Krajowa Wystawa Psów Rasowych National Dog Choceń

ADONIS HOLLYWOOD CREED

spisał się na medal 😊🥇

– ocena doskonała

– lokata pierwsza🥇

– Najlepszy Dorosły Pies

– Zwycięzca Płci Przeciwnej

Sędzia Pan Andrzej Szutkiewicz – bardzo, bardzo dziękujemy

Dostałam piękny liścik…

Szczęściem jest poznawać takich ludzi jak Ty…

Już po pierwszej naszej rozmowie wiedziałam że Jesteś odpowiednią i zakręconą 🙈💚😉 osobą dla naszego maluszka.

Dzìękuję Ci Basiu za zaufanie.

 

Border Collie

Kraj pochodzenia: Wielka Brytania 
Wzrost: 48-56 cm (pies), 46-53 cm (suczka)
Waga: 16-20 kg (pies), 12-19 kg (suczka)
Długość życia: 10-17 lat
Szata: występuje w dwóch odmianach: półdługowłosej i krótkowłosej – w obu przypadkach włos okrywowy gęsty i dosyć twardy, podszerstek miękki i gęsty. U odmiany z dłuższym włosem występuje obfita kryza na szyi, portki na udach i pióro na ogonie; na kufie, uszach i przedniej części kończyn sierść krótka i gładka.
Umaszczenie: dopuszczalne są wszystkie odmiany kolorystyczne, jednak biel nie powinna przekraczać 30% powierzchni ciała psa. 

Pochodzenie i historia

Border Collie to pies pasterski, trzymany w hrabstwach na pograniczu Anglii i Szkocji. Setki lat temu większość ras psów nie była jasno zdefiniowana, a Border Collie był po prostu znany jako collie, owczarek lub pies pasterski. Utworzenie w 1906 r. Międzynarodowego Towarzystwa Psów Owczych (International Sheep Dog Society) pomogło wzbudzić zainteresowanie psem pasterskim i stworzyć nowoczesne dziedzictwo Border Collie. Programy hodowlane zaczęły sprzyjać jakości „oka” (hipnotyczne spojrzenie, które sprawia, że owce poruszają się i zawracają) oraz bardziej wytrenowanej naturze, aby wygrywać próby hodowlane. Pierwszym godnym uwagi psem w typie był Old Hemp, urodzony w 1894 roku, który jest uważany za założyciela nowoczesnej rasy Border Collie. Dziś, oprócz pracy jako wyjątkowe psy hodowlane, Border Collie słyną z szybkości w sporcie oraz zwinności, gdzie liczy się dokładność i szybkość.

Charakter

Border Collies są uważane za jedną z najbardziej inteligentnych ras psów na świecie. Są energiczne, wytrzymałe, wrażliwe i zdolne do samodzielnego podejmowania szybkich decyzji. Są przyjaźnie nastawione do znajomych ludzi i obojętne wobec obcych. Większość Border Collie są pracoholikami, choć czasami można zaobserwować bardziej wyluzowany temperament. Wszystkie Border Collie są najszczęśliwsze, gdy dostają zadanie i mają ujście dla swojej energii.

Wymagania dotyczące opieki

Ruch / ćwiczenia

Border Collie potrzebuje dużo energicznego wysiłku fizycznego, jak również stymulacji psychicznej. Warto uprawiać sporty, np. frisbee, flyball czy agility.

Pielęgnacja

Niezależnie od długości szaty wymagają regularnego szczotkowania. Linieje intensywne, dwa razy
w roku. W razie potrzeby Bordera kąpiemy w miarę potrzeby w szamponie, np. z dodatkiem olejku norkowego. Przed suszeniem można użyć płynu antystatycznego lub środka chroniącego sierść przed nadmiernym zmiękczeniem.

Owczarek Australijski typ amerykański

Kraj pochodzenia: USA
Wzrost: 51-58 cm (pies), 46-53 cm (suczka)
Waga: 23-29 kg (pies) 18-25 kg (suczka)
Długość życia: 13-15 lat
Szata: półdługa, dwuwarstwowa, prosta lub lekko falista, odporna na warunki atmosferyczne; włos okrywowy średnio twardy; ilość podszerstka zależy od klimatu.
Umaszczenie: czarna, czekoladowa, niebiesko-marmurkowa (blue merle) lub czekoladowo marmurkowa (red merle) – wszystkim mogą towarzyszyć podpalania i białe znaczenia.

Pochodzenie i historia

Owczarek australijski w ogóle nie jest rasą australijską, ale raczej został wyhodowany w Stanach Zjednoczonych. Pasterz pirenejski, sprowadzony do Stanów Zjednoczonych przez Basków, jest jednym z oczywistych przodków. Inne psy stadne, takie jak Smithfield, Collie i Border Collie, również przyczyniły się do powstania tego prototypu. Te ciężko pracujące psy stadne były czasami jedynym towarzyszem samotnego pasterza. Ten utalentowany pies szybko nabrał wprawy nie tylko w prowadzeniu stada i pilnowaniu zwierząt, ale także w niemalże każdym zadaniu, które rodzina rolnicza mogła od niego wymagać. Nadal jest najczęściej wybieraną rasą psa przez pasterzy.

Charakter

Owczarek australijski jest inteligentny i przyjazny – zwycięska kombinacja inteligencji, umiejętności i osobowości. Pracuje z entuzjazmem i niezależnie, czy chodzi o hodowlę zwierząt, uczestnictwo w kursie zręcznościowym, czy w sportowej rywalizacji. Jest chętny do współpracy z człowiekiem. Czujny, niektóre osobniki zachowują dystans wobec obcych, inne są otwarte. Zazwyczaj niekonfliktowe wobec innych psów

Wymagania dotyczące opieki

Ruch / ćwiczenia

Wszechstronny owczarek australijski bezwzględnie musi mieć zapewnione zarówno ćwiczenia fizyczne jak i psychiczne. Potrzebuje skoncentrowanej pracy na celu, na którym się skupi i skieruje swoją obfitą energię.

Pielęgnacja

Owczarek Australijski ma tendencję do lnienia przez co trzeba poświęcić nieco więcej uwagi jego pielęgnacji. Aussie powinien być czesany codziennie. Miękka sierść za uszami ma tendencję do filcowania się pod wpływem wilgoci.